TJ SVS Krkonoše Vrchlabí

 

Lyžařské běžecké tratě Vrchlabí

Informace najdete na adrese
www.nabezky.cz

a
www.facebook.com/nabezkydoVejsplach/

    

 

TJ SVS Krkonoše Vrchlabí děkuje všem lyžařům a příznivcům lyžování ve Vrchlabí za to, že využívají tratí u Kačáku. Děkujeme také všem sponzorům a městu Vrchlabí, že finančně podporují úpravu tratí ve Vrchlabí. Jste-li i vy spokojeni s úpravou tratí a chcete-li podpořit další rozvoj tratí u Kačáku, můžete přispět libovolnou finanční částkou na účet sbírky oddílu. Číslo účtu sbírky je 262563989/0300. Sbírka je řádně registorvaná na krajské úřadě v Hradci Králové a zde je k nahlédnutí její KOPIE. Podpořit naší aktivitu můžete i tím, že si zakoupíte lyžařské známky. V případě dotazů kontaktujte vedení oddílu.

Děkujeme Vám

Provozní řád k nahlédnutí zde

 

Lyžařský areál Vejsplachy: neupraveno

Tratě Vejsplacha za potokem - 3 km  - neupraveno
Tratě na Kněžicích
 - 3 kmneupraveno
Tratě u Kačáku - 2 km -  
neupraveno
Okruh na Horní Brannou - 3km - neupraveno
Okruh k Valteřicím - cca 4 km - 
neupraveno
Tratě kolem letiště a za městským parkem k Lánovu - 
neupraveno
Velký okruh přes Valteřice směrem na Kněžice a zpět do Vrchlabí - cca 12km - neupraveno
Spojka na Dolní Brannou - 6 km - neupraveno

Aktualizace 27.3. 2023

 

27.3.2023 - ve Vejsplaších roztávají poslední zbytky sněhu, sezóna skončila. Děkujeme vám, že jste k nám chodili lyžovat a podpořili nás.

19.3.2023 - Od pondělí už se tratě ve Vejsplaších nebudou upravovat a večerní osvětlení bude vyplé. Přesto jsou tratě sjízdné a je možné zde lyžovat dokud to půjde.

15.3.2023 - stále lyžujeme a v dopoledních hodinách jsou tratě tvrdé a rychlé. Odpoledne panují jarní podmínky. Další možností, kde si zalyžovat je Benecko, Strážné, Mísečky.

6.3.2023 - Skvělé podnínky ve Vejsplaších, kde se lyžuje na umělém sněhu s trochou nového poprašku.

1.3.2023 - Dosněžili jsme kritická místa na tratích, lyžuje se pouze na umělém sněhu, který je rychlý a tvrdý. Na Kněžicích je upaveno, ale pouze na bruslení. Sněhu tam moc není.
2. a 3. března se konají ve Vejsplaších v dopoledních hodinách lyžařské závody. Tratě budou ve čtvrtek uzavřeny od 9h do 13h. V pátek od 9h do 12h. 

20.2.2023 - jarní počasí a déšť odnesli všechen přírodní sníh a tak se lyžuje zase jen na umělém sněhu

14.2.2023 - ve Vesplaších na umělém sněhu je pěkné lyžování, tratě na přírodním sněhu vlivem teplého počasí odtávají a jsou měkké. Úpravu přírodních tratí neplánujeme vzhledem k stávajícímu počasí.

8.2.2023 - Vejsplachy s umělým sněhem jsou kompletně hotovy a upraveny. Projeté jsou také všechny tratě v okolí na přírodním sněhu. Tyto tratě budeme průběžně projíždět. Jsou ale určeny pro lyžařskou turistiku, upravovány jsou jen na požádání dotyčných obcí, kam tratě vedou.

7.2.2023 - Všechny tratě na přírodním sněhu jsou projeté, kromě cesty do Dolní Branné. Ve Vejsplaších se snažíme dosněžit zbylé tratě s umělým sněhem, proto tam jsou malá omezení. Na Kněžicích jsou tratě upraveny a nádherné výhledy na hory. Užívejte si pěkného lyžování, jde to i mimo stopy po površku.

5.2.2023 - projety tratě za městským parkem a kolem letiště k Lánovu. V pondělí je v plánu projet tratě na Valteřice a dále přes Vrbičku na Kněžice. Ve Vejsplaších dosněžujeme zbylé části okruhu s umělým sněhem a také části, kde je málo sněhu po vánoční oblevě.

1.2.2023 - Sněhová nadílka umožňuje upravit tratě s přírodním sněhem. Tratě však zapadávají a jsou měkké. Budeme je následně upravovat.

29.1.2023 - Ve dnech 30.1., 31.1. a 2.2. se ve Vejsplaších uskuteční 20. Mezinárodní mistrovství USIS v  běhu na lyžích. Mezi 9 a 14 hodinou budou tratě uzavřeny pro závod. Mimo tento čas bude areál stále otevřen pro veřejnost. Děkujeme za respektování

27.1.2023 - areál je opět v provozu pro veřejnost s osvětlením do 19h. Nástup na tratě je možný u lávky přes obchvat nebo po schodech u garáží. Na tratích od parkoviště probíhá zasněžování a tato je uzavřena. V týdnu od 30.1. se budou v areálu konat v dopoledních hodinách lyžařské závody.

12.1.2023 - Lyžařský areál je od pátku 13.1. uzavřen. Rozhodli jsme se tak proto, že v areálu jsou již špatné sněhové podmínky, předpověď hlásí silný déšť a potřebujeme udržet tratě po dětskou olympiádu. Prosíme o respektování uzavření areálu, nevstupuje na sníh. Věříme, že pokud se situace příští týden zlepší, tak bude možné zase lyžovat.Děkujeme za pochopení.

8.1.2023 - Velmi teplé lednové počasí nekončí a tak sníh mizi. Prosíme všechny návštěvníky, kteří jdou lyžovat, aby šli podél hlavního hřiště k lávce a zde nastoupili na sníh. Přestáváme také upravovat tratě, protože je to za těchto podmínek problematické a místy je již velmi málo sněhu. Snažte se sníh co nejméně znečšťovat. Děkujeme.

28.12.2022 - Ve čtvrtek od 17h do cca 18:30h prosíme o ohleduplnost na tratích ve Vejsplaších. Bude zde probíhat kvalifikace biatlonistu na Olympiádu dětí a mládeže. Závodníkům, kteří budou mít na sobě čísla, uvolněte prosím trasu. Tratě nebudeme nijak zavírat, ale prosíme o ohleduplnost.
Děkujeme

26.12.2022 - přes velkou oblevu stále ve Vejsplaších lyžujeme, Kněžice roztály

20.12.2022 - otvíráme areál pro lyžování, letos do 19 hodin

19.12.2022 - již několik dní intenzivně zasněžujeme a snažíme se připravit tratě. Od středy by se mělo dát lyžovat ve Vejsplaších. Na Kněžicích je moc pěkné lyžovaní na bruslení.