TJ SVS Krkonoše Vrchlabí

 

Lyžařské běžecké tratě Vrchlabí

Informace najdete na adrese
www.nabezky.cz

a
www.facebook.com/nabezkydoVejsplach/

    

 

TJ SVS Krkonoše Vrchlabí děkuje všem lyžařům a příznivcům lyžování ve Vrchlabí za to, že využívají tratí u Kačáku. Děkujeme také všem sponzorům a městu Vrchlabí, že finančně podporují úpravu tratí ve Vrchlabí. Jste-li i vy spokojeni s úpravou tratí a chcete-li podpořit další rozvoj tratí u Kačáku, můžete přispět libovolnou finanční částkou na účet sbírky oddílu. Číslo účtu sbírky je 262563989/0300. Sbírka je řádně registorvaná na krajské úřadě v Hradci Králové a zde je k nahlédnutí její KOPIE. Podpořit naší aktivitu můžete i tím, že si zakoupíte lyžařské známky. V případě dotazů kontaktujte vedení oddílu.

Děkujeme Vám

Provozní řád k nahlédnutí zde

www.bilestopy.cz

 

Lyžařský areál Vejsplachy: neupraveno

Tratě na Kněžicích - 3 km - neupraveno
Tratě Vejsplacha za potokem - 3 km  -
 neupraveno
Tratě u Kačáku - 2 km -  neupraveno
Okruh na Horní Brannou - 3km - neupraveno
Okruh k Valteřicím - cca 4 km - 
neupraveno
Tratě kolem letiště a za městským parkem k Lánovu - 
neupraveno
Velký okruh přes Valteřice směrem na Kněžice a zpět do Vrchlabí - cca 12kmneupraveno
Spojka na Dolní Brannou - 6 km - neupraveno

Aktualizace 19.2.2024

 

19.2.2024 - Bohužel touto nedělí UKONČUJEME PROVOZ ve Vejsplaších. Na několika místech je trať přerušena a bohužel není možné ji dál upravovat. Děkujeme Vám za vaši návštěvu a také za přispění na úpravu tratí. Věříme, že příští zima bude ta pravá, zimní.

13.2.2024 - I přes trvalou nepřízeň počasí se nažíme tratě udržet sjízdné co nejdéle. Dnes jsme kritická místa dohrnuli sněhem, tak snad to ještě chvíli vydrží. Pozor na hole, místy jsou díry a hole se hodně boří, tak ať je nezlomíte!

6.2.2024 - velká obleva a deště dávají tratím ve Vejsplaších pořádně zabrat, přesto jsou tratě v dobré kondici a upravované.

25.1.2024 - Teplé a deštivé počasí si rychle poradilo s přírodním sněhem a tratě v okolí Vrchlabí jsou nesjízdné a neupravené. Ve Vejsplaších se lyžujem na okruhu s umělým sněhem o délce 3,75km.

23.12024 - skončilo nám zimní počasí a přichází nejspíš delší obleva, která neumožní úpravu tratí na přírodním sněhu. Tyto tratě budou postupně nesjízdné!
Ve Vejsplaších je dosněžena a upravena trať s umělým sněhem o délce téměř 4km, která je denně upravována.

21.1.2024 - využíváme poslední mrazivou noc a zasněžujeme místa kde je málo sněhu. Přírodní tratě jsou zatím v dobré kondici a další úprava proběhne před dalším víkendem, pokud to budou sněhové podmínky umožňovat. 

15.1.2024 - na Kněžicích i ve Vejsplaších jsou projeté tratě na přírodním sněhu. Sněhu je však málo, takže pozor na krtiny.

13.1.2024 - Tratě ve Vejsplaších jsou od soboty opět otevřeny a upraveny. Parkoviště je nyní opět zpoplatněno. Užijte si  2,5 km tratí s perfektní stopou jak na klasiku, tak i na bruslení.

10.1.2024 - Tratě jsou uzavřeny, probíhá zasněžování a úprava tratí. Tratě budou znovu otevřeny v sobotu 13.1.

7.1.2024 - Konečně se počasí otočilo k lepšímu a tak jsme spustili sněžná děla, která nejdříve dosněží okruh za potok. Pak se vrátíme na stávající trať a celý to přestříkáme, protože zde už moc sněhu nezbylo. Rolba zároveň tento zbytek trati upravila, ale jen na bruslení. Nástup na tratě je možný pouze u mostu. Musíte však pěšky z parkoviště podél stadionu až k mostu, kde je nástup.
Nejezděte prosím na místa, kde probíhá zasněžování!
Kněžice jsou bez sněhu.

3.1.2024 - Teplé počasí a rychlý úbytek sněhu neumožňuje úpravu tratí ve Vejsplaších. Jakmile se počasí umoudří, budeme pracovat na zprovoznění areálu. Do té doby je pokladna uzavřena, za parkoviště se neplatí a tratě neupravujeme. Děkujeme za pochopení.

1.1.2024 - Přes trvající teplé počasí se ve Vejsplaších lyžuje. Na trati jsou však již místa, kde je sněhu velmi málo. Snad to vydrží do víkendu, kdy se má ochladit.

15.12.2023 - Na Kněžicích jsou stále dobré podmínky pro lyžování. Je tam cca 15cm sněhu, tratě jsou upraveny frézou na bruslení. Uvidíme jak to dlouho vydrží.
Ve Vejsplaších je upraven pouze umělý sníh, přírodní roztál.

11.12.2023 - přišla obleva, tratě na přírodním sněhu budou s časem nesjízdné!

8.12.2023 - od soboty otvíráme areál ve Vejsplaších, upraveno je malé kolečko s umělým sněhem a osvětlením do 19 hodin. Lyžovat je možné i za potokem na přírodním sněhu. Tam se dostanete od lávky podél obchvatu a přes levý spodní most. Pozor na sněžná děla!

28.11.2023 - Kněžice hlásí upraveno! 

28.11. 2023 ZIMNÍ SEZÓNA 2023/2024 ZAHÁJENA - Kněžice hlásí upraveno!