TJ SVS Krkonoše Vrchlabí

Český pohár ve Vysokém

1. Český pohár v běhu na lyžích ve Vysokém nad Jizerou
Za námi je první republikový závod a první srovnání sil s ostatními lyžaři. Tratě ve Vysokém dokonale prověřili připravenost a výkonnost všech závodníků a nejednoho potrápil prudký nárazový vítr, který závody provázel celý závodní víkend. Ale teď již k výsledkům. Nejlépe si vedl mladší dorostenec Lukáš Slavík, který obsadil 8. místo ve sprintu a duatlonu, na 5 km volně obsadil skvělé 4. místo a na bronz mu chybělo 10 vteřin. Doufejme, že v příštím závodě mu to již vyjde. Pavlína Pacholíková z Benecka si vedla také dobře a v silné konkurenci mladších dorostenek vybojovala 12. místo ve sprintu, 5. místo v duatlonu a 7. místo na 4 km volně. Ve stejné kategorii soutěžila i Petra Hančová, která získala 29, 18 a 20 umístění na stejných distancích, jako Pacholíková. Předvedla slušné výsledky a za nejlepšími dorostenkami zaostává jen minimálně. Lukáš Joukal zajel nejlepší výsledek v duatlonu, a to 17. místo. Za zmínku stojí jeho 5. nejlepší běžecký čas ve druhé části duatlonu při bruslařské technice. Škoda, že v neděli tento výkon nezopakoval. Matúš Sprinz a Honza Kynčl mají ještě co dohánět a ani jednomu se nepodařilo zajet umístění do 30. místa.
Další závody nás čekají v Novém Městě na Moravě v termínu 4. – 5. 2. na tratích, kde se o týden později pojede světový pohár v běhu na lyžích.