TJ SVS Krkonoše Vrchlabí

Druhé dějství českého poháru dorostu v běhu na lyžích.

Týden před konáním světového poháru v Novém Městě na Moravě se konal český pohár dorostu na stejných tratích, na kterých budou závodit ti nejlepší běžci světového poháru. V novém lyžařském areálu přibili nové tratě a dorostenci si na nich odjeli svoji premiéru. Jelo se přesně na stejném okruhu, jako o týden později při SP a tak si mnozí mohou porovnat své časy s těmi nejlepšími lyžaři světa.
Nejlépe se vedlo Pavlíně Pacholíkové (HSK Benecko), která byla dvakrát na 4. místě, a to jak ve sprintu volnou technikou, tak i na klasické trati s intervalovým startem. Lukáš Slavík obsadil 7. místo v sobotním sprintu volnou technikou a v neděli byl 9. na klasice. Lukáš Joukal, Matúš Sprinz se ve sprintu nekvalifikovali do finálových rozjížděk a skončili 49. a 38. V nedělní klasice kluci zajeli lépe a Matúš skončil 34. a Lukáš 35. Honza Kynčl zajel slušně sprint a byl 43. V klasice se mu již tolik nevedlo a byl 52.
Třetí kolo českého poháru se bude konat v Teplicích v termínu 25. – 26. 2. 2012.