TJ SVS Krkonoše Vrchlabí

Lukáš Slavík potvrdil skvělou formu a získal mistrovský titul!

O minulém víkendu (2.-3.2. 2013) se v Jablonci nad Nisou konalo mistrovství České republiky dorostu v běhu na lyžích. Vrchlabští dorostenci se v silné konkurenci neztratili a zajeli skvělá umístění.
Nejlépe si vedl Lukáš Slavík, který v sobotním závodě klasickou technikou získal mistrovský titul o 14 vteřin před jesenickým Pechouškem. V neděli se jel závod s hromadným startem volnou technikou a dalo se očekávat velké drama v námi nejsledovanější kategorii mladších dorostenců. Ve hře byl opět Lukáš Slavík, který s dresem leadra kategorie byl největším favoritem. Závod byl opravdu dramatický až do samého konce. Lukáš až v samotném finiši nestačil na jesenického Pechouška a o půl vteřiny mu podlehl. Chyběl mu opravdu kousek k vítězství, ale 2. místo je skvělé. Video z finiše ZDE.
Velmi dobře se představil na mistrovství Matúš Sprinz, který se asi probral ze zimního spánku a zajel 12. a 14. místo. Kousek za ním se objevil ve výsledkové listině Ondra Starý, který obsadil 18. a 24. místo. Mistrovství se zúčastnili i Tomáš Auerswald a Honza Kynčl.
Nezapomínejme na naše dvě starší dorostenky, které se velmi dobře poprali s těžkou tratí v Jablonci na "Kolečku". Martina Řádová byla již tradičně silnější v klasické technice a zajela pěkné 10. místo. Petra Hančová byla na 16. místě. V něděli si to holky vyměnili a na těžké, zmrzlé a hrbolaté 9 km trati obsadila Petra 11. místo a Martina 12. místo.
Ondra Matěják byl oslaben doznívajícím kašlem. V sobotu to stačilo na 21. místo. Nedělní závod byl pro něj smolný, pád a zlomená hole jej vyřadila z boje o slušné umístění.
Na mistrovství se všichni předvedli ve velmi slušné formě, jediný kdo chyběl, tak byl Adam Matouš, který byl nemocný. Doufám, že jim forma vydrží i v druhé půli sezóny a ve dvou závodech v Novém Městě na Moravě předvedou opět skvělá umístění.

JM

Fotogalerie 1
Fotogalerie 2

Výsledky:
Sobota 2.2. - Klasika
Neděle 3.2. - Skate