TJ SVS Krkonoše Vrchlabí

Soustředění ve švédském Idrefjällu.

Vrchlabští dorostenci vyrazili opět po roce do Švédska na první sníh do ověřeného Idrefjällu. Zde byl k dispozici 2,5 km dlouhý okruh s umělým sněhem a 15 km tratí na přírodním sněhu. To nám bohatě stačilo k najíždění prvních kilometrů před nadcházející lyžařskou sezónou. Dlouhých 15 dní ve Švédsku si sportovci zkracovali samostudiem, regenerací v sauně a hlavně neustálým hraním her na počítači. Vyrazili jsme i na jednu lyžařskou túru, ale nepřízeň počasí a nízká sněhová pokrývka zkrátila naplánovanou trasu po nádherných švédských horách. Lukáš Slavík a Martina Řádová se zúčastnili místních lyžařských závodů v Idrefjällu a v silné švédské konkurenci si nevedli vůbec špatně. Lukáš skončil na 11. místě ve sprintu volnou technikou a na 6. místě dokončil závod na 10 km klasicky s intervalovým startem. Martina ve sprintu nepostoupila z kvalifikace a na 5 km klasicky s intervalovým startem byla osmá. Oba tak vstoupili do nové lyžařské sezóny s dobrou kondicí a s nadějí na dobré výsledky. Po 15 dnech byli všichni rádi, že se jede již domů, protože v nohách měli nespočet najetých kilometrů a tělo mělo dost.

Osm nadějných dorostenců má pro letošní sezónu opět vysoké cíle. Po loňské sezóně bude těžké, ale ne nemožné, zopakovat dosažené výsledky. Lukáš Slavík obhajuje dva mistrovské tituly a celkové vítězství v českém poháru. Martina Řádová již dorostla do juniorské kategorie a bude bojovat o medaile v juniorkách spolu s ženami na těžších a delších tratích. Matouš – třetí na podzimním MČR na kolečkových lyžích v Jablonci, Starý a Auerswald budou usilovat o místo ve štafetě mladšího dorostu spolu s Korbelářem, Ophoffem a Provazníkem a obhajovat loňské třetí místo z Nového Města na Moravě. Tito tři noví a mladí dorostenci sice získali cenné mistrovské medaile v žákovských kategoriích, ale s příchodem do dorostu pro ně nastává daleko těžší zkouška ve starší kategorii. Přesto se již všichni těšíme, že se popereme o příčky nejvyšší.